Historie

Pekařství Velička dodává svým zákazníkům kvalitní a čerstvé pečivo již od roku 1990, kdy bylo založeno manžely Jindřichem a Dagmarou Veličkovými v pronajatých prostorech bývalé pekárny v Ostravě - Petřkovicích. Po dlouhé a pečlivé rekonstrukci celého prostoru na sebe nenechalo první pečivo dlouho čekat. Nejprve se při pečení využívala původní parní pec. Hlavním produktem byl tzv. petřkovický chléb, koláče, české buchty a záviny. Později k nim přibyly dnes již tradiční housky a rohlíky a jiné pečivo. V té době se na přípravě a pečení podíleli tři zaměstnanci.

Prostory pekařství se po celá léta modernizovaly, zvětšovaly, a to především díky stále rostoucí popularitě a kvalitě našeho pečiva. První velké rozšíření se uskutečnilo v letech 1994-96, kdy se stávající prostory začaly naplňovat, a proto bylo nutné přistoupit k výstavbě nových skladů včetně prostorů expedice a kanceláře.

V roce 1997 pekařství odkoupilo pronajaté prostory. Parní pec byla kvůli nízké kapacitě a špatnému technickému stavu vyměněna za moderní parní plynovou pec. Již v této době pekařství vyrábělo více než 60 druhů pečiva a zásobovalo svými výrobky stále větší počet odběratelů.

V roce 2006 byla otevřena druhá prodejna s pečivem v Hlučíně - na ulici Ostravská 25 (pěší zóna). Počet vyráběných druhů pečiva vzrostl na 120, denně jsme zásobovali více než 110 maloodběratelů v Ostravě a blízkém okolí prostřednictvím vlastních rozvozových linek. V průběhu roku 2008 byla pro velký zájem zákazníků otevřena třetí prodejna v Ostravě - v městské části Fifejdy na ulici Lechowiczova 1236.

Rok 2010 byl zahájen otevřením čtvrté prodejny s našimi výrobky v Moravské Ostravě na Masarykově náměstí (Kostelní 11/4). Od té doby došlo k dalšímu rozšíření výrobní kapacity a zahájena byla výroba knedlíků. V naší nabídce naleznete například také bramborový knedlík plněný uzeným masem. Knedlík je naplněn pravým nakrájeným uzeným vepřovým pleckem na místo tradičně využívaných rozemletých uzenin, a proto se stal u našich zákazníků velmi oblíbeným.

Vzhledem k neustálé rostoucí popularitě našeho pečiva byla v roce 2011 rozšířena „pečná plocha“ na dvojnásobek původní hodnoty. V roce 2013 se pekárna začala účastnit farmářských trhů, a to hned v sedmi městech - Bohumíně, Havířově, Orlové, Krnově, Bruntále, Frenštátě pod Radhoštěm a ve Vyškově. Pro velký úspěch chceme pokračovat i do dalších měst našeho kraje. Nejoblíbenější výrobek se na trzích stal klasický kváskový petřkovický chléb, na což jsme náležitě pyšní.

Současnost

V současnosti tvoří pracovní kolektiv 40 zaměstnanců v třísměnném provozu. Jsme pyšní na to, že součástí našeho kolektivu jsou také pracovníci se sluchovým postižením. Zásobujeme čtyři vlastní prodejny, více než 200 maloodběratelů, restaurací, hotelů a jiných nejen stravovacích zařízení. Zaměstnanci pracují na nejmodernějších strojích.

K dnešnímu dni je majitelem firmy Jindřich Velička.

Pekařství Velička (c) 2013 | Všechna práva vyhrazena |
Facebook
Najdete nás i na Facebooku